Wednesday, 7 February 2007

Zaprotestuj przeciwko budowie Via Baltica!Niezwykle smutna wiadomość, nasz pojebany rząd podtrzymał decyzję o zbudowaniu drogi tranzytowej przez jeden z największych skarbów europejskiej przyrody - Dolinę Rospudy! Decyzja taka, nie trzeba chyba żadnemu świadomemu człowiekowi w tym kraju tłumaczyć, jest najbardziej idiotyczną decyzją, jaką tylko można było podjąć. Nie możemy dopuścić, żeby kierowane doraźnym, finansowym i politycznym interesem, zagrywki bandy zwyrodnialców na wysokich stołkach, sprawiły, że nasze dzieci nie będą niedługo miały szans na kontakt ze środowiskiem naturalnym w pobliskiej przyszłości!

Cytat ze strony protestu:
(...) Via Baltica może przynieść nieodwracalne zniszczenie unikalnych przyrodniczo parków narodowych i obszarów europejskiej sieci Natura 2000 wraz z wieloma żyjącymi tam rzadkimi a nawet zagrożonymi gatunkami zwierząt i roślin. Z tego powodu taki jej przebieg jest sprzeczny z prawem unijnym. Ponadto styczniowa [2005] decyzja budowy Via Baltica (przez Białystok) była podjęta nawet bez sporządzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko i uwzględnienia zasad ochrony środowiska Unii Europejskiej, co prawdopodobnie uniemożliwiłoby jej dofinansowanie ze środków unijnych. (...)


Podpisz protest


3 comments:

Ael93 said...

Zieloni w obronie Doliny Rospudy!
>>Minister Środowiska Jan Szyszko podjął ostateczną decyzję o
>>wybudowaniu obwodnicy przez Dolinę Rospudy. Prace mają ruszyć nawet
>>pod koniec lutego - na początek planowana jest wycinka 20 tysięcy
>>drzew.
>>
>>
>>
>>
>>
>>Nie tędy droga! Obwodnicy przez Dolinę Rospudy dziękujemy!
>>
>>
>>
>>
>>
>>Nie godzimy na wandalizm i niszczenie przyrody.
>>
>>
>>Nie godzimy się na łamanie prawa.
>>
>>
>>Nie godzimy się, by nasze podatki wydawano na kary Unii Europejskiej
>za
>>bezmyslność urzędników - sa sensowniejsze wydatki.
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>Domagamy sie zmiany decyzji ministra albo zmiany ministra!
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>Zapraszamy do udziału w pikiecie w obronie Doliny Rospudy w sobotę,
>>10.02, o godz. 12, pod Ministerstwem Środowiska przy ul. Wawelskiej
>>52/54 w Warszawie.
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>
>>PIKIETA W OBRONIE DOLINY ROSPUDY
>>
>>
>>sobota, 10.02, godz.12
>>
>>
>>pod Ministerstwem Środowiska
>>
>>
>>ul. Wawelska 52/54, Warszawa
>>
>>
>
>

carezza said...

To co, Konrad, pewnie spotkamy się na pracach terenowych z dziedziny "walka z rządem"? ;))) Pora ruszyć się zza klawiatury, by ten jaśnie nam panujący superpremier, który ledwie kilkanaście lat temu zakłócał spokój publiczny w warszawskich dzielnicach po pijaku wykrzykując pod niebiosa przekleństwa na Wałęsę, nareszcie zaczął się liczyć ze swymi czynami.

Conradino Beb said...

tak, ruszamy sie. na listach anarchistycznych i ekologicznych az wrze z powodu calej afery. dzisiaj do wa-wy mi sie nie chce pedzic, bo troche znudzilo mi sie chodzenie po miescie z transparentami, ale jak tylko zrobia cos nad Rospuda, to sie na pewno wybieram!