Wednesday, 31 March 2010

Premiera "The Rum Diary" w Cannes?Jak wskazują kontrolowane przecieki z prasy, ekranizacja pierwszej książki Huntera S. Thompsona, "The Rum Diary", z Johnnym Deppem w roli głównej, może mieć swoją premierę podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes, który odbywać sie będzie w dniach 12-23 maja.

W takim wypadku film trafilby pewnie do kin w USA i UK koło lipca/sierpnia, a w Polsce pojawilby sie w grudniu albo w styczniu.

Jest to jednak na razie tylko pogłoska, chociaz dość prawdopodobna ze względu na tradycyjnie ceniona w Cannes atmosferę, sprzyjająca zawieraniu dużych umów dystrybucyjnych. Pomaga tu oczywiście także gorące przyjęcie filmu przez jury i publiczność - dzieki nagrodom film idzie dalej w świat. Jak sie jednak dobrze sklada, w tym roku członkiem jury będzie min. Tim Burton - dobry przyjaciel Johnny'ego Deppa, co może sie przełożyć na pewny wynik medalowy.

Ostateczna lista filmów, wyświetlanych w Cannes, zostanie ogłoszona przez komitet organizacyjny 4 kwietnia. Do tej pory radzę więc przeczytać sobie książkę, której recenzje znajdziecie także na moim blogu.


2 comments:

Anonymous said...

The Rum Diary jako ksiazka jest totalna slabizna - taka posthemingway'owszczyzna, z ktorej niewiele wynika. Ale jak to sie mowi z dobrej ksiazki mozna zrobic zly film i na odwrot... Ciekaw wiec jestem

Conradino Beb said...

Jak najbardziej się zgadzam, jak zresztą napisałem w styczniu... to taka szkolna wprawka, która z racji braku wypracowanego stylu żywi się wielkimi przykładami. Tu oczywiście Hemingway, Mailer, Kerouac klaniaja sie najbardziej.

Liczę, ze w tym wypadku reżyser wyciągnie z tego filmu więcej niż jest w książce.